Hírek

2017. Október 12. 06:23, csütörtök | Helyi sport
Forrás: albakosar.hu

Magabiztos Alba győzelem az első hazai bajnokin

Vangelis világhírű zenéje, a Tűzszekerek szólt, amikor tavalyi szezont záró, bajnoki győzelmet megörökítő, fehér molinó is felkerült a csarnokunk tetejére.

A szurkolók ütemes tapsa kísérte az eseményt, szurkolóink hosszasan skandálták: bajnokcsapat! Június 18-án léptünk pályára utoljára hazai bajnokin, a drukkereink érthetően várták az első, fehérvári, NB I-es meccsünket a Gáz utcában.

Azt mindenki tudta, hogy a sérültek közül Lóránt Péter, Chris Horton és Trevis Simpson nem léphet pályára, azonban a combhúzódással bajlódó center, Elijah Macon a szakszerű kezeléseknek hála, vállalni tudta a játékot, mi több, az utóbbi napokban a bordáját fájlaló D.J. Fennert sikerült megfelelő állapotba hozni a meccs kezdetére, a keddi röntgen kiderítette, hogy nincs nagy baj, a bedobó is ott volt a kezdőötösben.

Alandise Harris középtávoli kosarával indult a derbi, erre Jahmal Jones azonnal válaszolt, Hill pontjaival pedig mi vezettünk. Elléptünk hat ponttal (20-14), a vendégek azonnal időt kértek. Kasey Hillt Kovács Ákos váltotta irányítóban, Markovic zsákolt, az első negyedet Harris triplája zárta, 29-19. Őriztük tízpontos előnyünket, sőt, növeltük is Macon jóvoltából, 39-23-re elléptünk. Markovic kapta el fonalat, állandósult a közel 20 pontos különbség, sőt, nőtt is Harris pontjai nyomán, félidőben 57-35-re vezettünk, ami előrevetítette a sikerünket.

A nagyszünet után sem csökkent a differencia, Harris továbbra is ponterős volt, Fenner is ügyeskedett, a vendégeknél csak Jahmal Jones talált be, a többiek nem találták a gyűrűt. Egyoldalú volt a derbi, a vendégek nem tudtak komoly ellenállást kifejteni, több olyan támadásuk akadt, amit nem tudtak befejezni, aztán Jones végre beköszönt.

A vége előtt tíz perccel 75-51 állt a táblán, még jobban megugrottunk, 81-52-nél Berényi Sándor időt kért, majd ezt tette Dzunic is. Túlzottan megnyugodtunk, zsinórban 15 pontot gyűjtött a DEAC, 81-67-re zárkóztak, főként a bedobó Kósa Tamás nyújtott rendkívülit, de közelebb jönni nem tudtak. Magabiztosan, 91-72-re győztünk.

Alba Fehérvár-DEAC 91-72 (29-19, 28-16, 18-16, 16-21)
Alba
: Hill 15, Harris 13/9, Markovic 14, Fenner 10/3, Keller Á. 11. Csere: Keller I. 9/3, Kovács Á. 4, Macon 8, Filipovics 7/3, Varga M. Vezetőedző: Dzunic Branislav
DEAC: Jones 20/6, Lilov 8, Kósa 14/12, Velkey 10/6, Armwood 8. Csere: Lajsz 4, Omenaka 8, Fazekas, Opre, Kozák, Tóth B. Vezetőedző: Berényi Sándor

Interjú a meccs után

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:59, vasárnap | Külföld

Épületek tucatjai semmisültek meg a tornádókban az Egyesült Államok középső részén

Többen megsérültek és lakóépületek tucatjai semmisültek meg az Egyesült Államok középső részén tomboló tornádókban - derült ki a helyi idő szerint szombat reggeli összegzésekből.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.