Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2023. Február 01. 11:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

3,5 tonna fémhulladék került elő két furgonból

3,5 tonna fémhulladék került elő két furgonból

Három és fél tonna bontott fémhulladékot vitt volna két férfi a fémtelepre a Veszprém vármegyei Nyárádnál, de a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai a szállítmányt lefoglalták.

A pénzügyőrök két furgont ellenőriztek, amelyek használt, bontott autóalkatrészeket szállítottak.

Az egyik sofőr azt mondta, hogy az összes bontott autóalkatrész az övé, azokat egy korábban autóbontással foglalkozó embertől vásárolta Veszkényben azért, hogy eladja. A vásárlásról bizonylattal nem rendelkezett - tették hozzá.

Jelezték, hogy a fémkereskedelmi szabályok alapján természetes személy saját ingatlanán legfeljebb három köbméter olyan fémhulladékot tárolhat, mely egyértelműen az ingatlanhoz köthetően keletkezett. Fémhulladék felvásárlása kizárólag fémkereskedelmi engedéllyel végezhető.

A NAV munkatársai fémkereskedelmi törvénysértés miatt indítottak eljárást.

Címkék: NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon