Városlista
2026. április 8, szerda - Dénes

Hírek

2022. Január 07. 10:06, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

6,278 millió a beoltottak, 6524 az új fertőzöttek száma Magyarországon, elhunyt 101 beteg

6,278 millió a beoltottak, 6524 az új fertőzöttek száma Magyarországon, elhunyt 101 beteg

Magyarországon a beoltottak száma 6 278 355, közülük 6 006 178-an a második, 3 217 724-en pedig már a megerősítő, harmadik oltást is megkapták.

6524 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 1 282 957-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 101, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 39 780-ra emelkedett - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken.

A kormányzati portálon azt írták: a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 137 648, az aktív fertőzötteké pedig 105 529-re emelkedett. Kórházban 3070 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 291-en vannak lélegeztetőgépen.

Az omikron vírusvariáns Magyarországon is terjed - emelték ki.

Közölték, hogy újabb oltási akció kezdődött: csütörtökön 34 ezren kérték az oltást, a legtöbben ezúttal is már a megerősítő oltásért mentek.

Az oltási akció péntek délután, valamint szombaton is folytatódik a kórházi oltópontokon és a kijelölt járásközponti szakrendelőkben, ahol ismét előzetes időpontfoglalás nélkül lehet kérni az oltást - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.