Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2012. Április 17. 07:01, kedd | Belföld
Forrás: OrintPress

A kismamák is nyugodtan kávézhatnak

A kismamák is nyugodtan kávézhatnak

Nem okoz alvászavart a babáknál, hogyha mamájuk terhesség vagy szoptatás alatt naponta fogyasztott kávét – mutatott rá egy brazil tanulmány, amelynek keretében kilencszáz kismamát és babájukat vizsgálták meg.

A vizsgálat keretében Ina Santos és munkatársai az anyukákat a kisbabák három hónapos korában kérdezték meg saját kávéfogyasztási és a gyermekük alvási szokásairól. Szinte mindegyikük ivott kávét terhessége és a szoptatási időszak alatt, mintegy 20 százalékuk pedig pedig legalább 300 milligrammot naponta.

A tanulmány keretében megállapították, hogy az anya kávéfogyasztási és a gyermek alvási szokása között nincsen összefüggés. Ugyanakkor a szakemberek napi 300 milligrammnál több kávé fogyasztását nem ajánlják - írja a Chicago Tribune.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.