Hírek
2011. November 08. 07:12, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
A lehetőség hiánya növeli az abortuszok számát?

A születéstervezést támogató Center for Reproductive Rights vizsgálata szerint az évi 20 millió engedély nélkül végrehajtott magzatelhajtás...
A születéstervezést támogató Center for Reproductive Rights vizsgálata szerint az évi 20 millió engedély nélkül végrehajtott magzatelhajtás többségét azokban az országokban végzik, amelyek szabályozása szigorúbban rendelkezik a nők reproduktív jogairól.
A Center for Reproductive Rights kutatásához számos ország jogrendszerét elemezte. Vizsgálatuk szerint az elmúlt közel húsz évben 26 országban enyhültek az abortusz végrehajtásának feltételei. Ezek Albánia, Benin, Bhután, Burkina Faso, Kambodzsa, Csád, Kolumbia, Etiópia, a Fidzsi-szigetek, Guinea, Guyana, Indonézia, Irán, Kenya, Mali, Marokkó, Nepál, Nigéria, Portugália, Szent-Lucia, Dél-Afrika, Spanyolország, Szváziföld, Svájc, Kelet-Timor és Togo. Ugyanezen időszak alatt viszont négy államban, El Salvador, Japán, Nicaragua és Lengyelország területén szigorúbb szabályozást vezettek be.
A kutatók szerint általánosságban kijelenthető, hogy Közép- és Dél-Amerika, Afrika és a Közel-Kelet államai azok, ahol hagyományosan szigorúbb az abortuszt érintő szabályozás. Ezzel ellentétben Észak-Amerikában, Európában és Ázsiában könnyebb feltételek mellett végezhető ilyen beavatkozás.
Az abortuszhoz való jogot támogató szervezet szerint évente mintegy 20 millió abortuszt hajtanak végre világszerte engedély nélkül, titokban, amely beavatkozások többségére a rigidebb jogrendszerű államokban kerül sor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.