Hírek
2015. Szeptember 25. 07:32, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A Migration Aid is értesült fegyverrel fényképen pózoló migránsokról
A Migration Aid nevű csoport szóvivője is értesült arról, hogy önkénteseik találkozhattak olyan migránsokkal, akiknek a Facebook-profilján szerepelt fegyveres fénykép
- erről a szervezet szóvivője beszélt az M1 aktuális csatorna csütörtök esti Híradójában. Zsohár Zsuzsanna azt mondta, előfordulhatott, hogy kerültek olyan emberek a budapesti Keleti pályaudvar elé, akik adott esetben készítettek magukról fényképet fegyverrel. Hozzátette: szerinte ez nem egy ritka dolog annál, aki fegyvert fog a kezében. "Ezek az emberek két-három évet polgárháborúban éltek, nekik a mindennapjaikhoz tartozott" - nyilatkozta a szóvivő.
Az M1 szerdán számolt be arról, hogy egy birtokába jutott üzenetváltás szerint egy aktivista aggasztónak tartja, hogy a bevándorlókkal együtt tisztázatlan hátterű emberek is Magyarországra érkeztek. Az önkéntes több fotót is küldött a migránsokat a Keleti pályaudvar előtt szeptember elején tüntetésre biztató férfiról. Az egyik képen lőfegyverrel látható a férfi, majd ugyanő látható több másik képen is. Végül az egyik közösségi oldalon található profilja következik, adatai szerint Szíriában született és Dubajban él - hangzott el a hírműsorban.
A Migration Aid szóvivője az M1 kérdésére beszélt arról is, hogy infrastrukturális támogatást kaptak a Soros Alapítványtól: egy ideig az Arany János utca 32. alatt volt a Migration Aid egyik adománygyűjtő pontja, ebben az épületben van a Soros Alapítvány által működtetett Nyílt Társadalom Archívum budapesti központja. Megjegyezte ugyanakkor, hogy infrastrukturális támogatást kaptak a Budapesti Közlekedési Központtól (BKK) is, a közlekedési társaság rendkívüli tranzitjáratokat üzemeltetett a pályaudvarok között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás
Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
