Hírek
2020. Augusztus 11. 12:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel

A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel jövő áprilistól - mondta a Diákhitel Központ vezérigazgatója az M1 csatorna hétfő esti műsorában.
Magyar Péter elmondta: régi igénye volt a képző intézeteknek és az érintetteknek ez a hitelforma. Hozzátette: az új diákhitellel a kormány a munkaerőpiaci igényekre és változásokra reflektál.
Közölte, a diákhitelt 18 és 55 év közöttiek igényelhetik, és a hitelfelvevő dönti el, hogy 1 év és 10 év között milyen hosszú törlesztési időt határoz meg.
Szólt arról is, hogy körülbelül 200 ezren vehetik majd igénybe a szakképzésben és a felnőttképzésben az új diákhitelt.
A szabad felhasználású képzési hitel havonta legfeljebb 150 ezer forint lehet. Lehetőség lesz kötött felhasználású hitel felvételére is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját