Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2021. Október 06. 08:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A várandósság harmadik hónapját még idén betöltő kismamák is jogosultak az szja-visszatérítésre

A várandósság harmadik hónapját még idén betöltő kismamák is jogosultak az szja-visszatérítésre

Azok a kismamák is visszaigényelhetik a személyi jövedelemadójukat, akik év végéig betöltik a várandósságuk harmadik hónapját - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter kedden a kormány Facebook-oldalán.

Novák Katalin a videóban emlékeztetett: jövő februárban körülbelül 1,9 millió, legalább egy gyermeket nevelő szülő kapja vissza a 2021-ben befizetett személyi jövedelemadóját. A kormány ezzel 600 milliárd forintot ad vissza a magyar családoknak - emelte ki.

Tudatta: az egyedülállók és a vállalkozók is jogosultak az szja-visszatérítésre. Főszabály szerint mindenki automatikusan kapja majd meg a visszatérítést - tette hozzá a miniszter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.