Hírek
2021. Február 02. 13:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Áprilistól szabályozzák a kedvtelésből tartott állatok kereskedését
A kedvtelésből tartott állatok kereskedését regisztráció - FELIR azonosító - köteles tevékenységgé válik a jövőben
- hívta fel az MTI figyelmét az április 1-jén hatályba lépő kormányrendelet tartalmára a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden.
Kiemelték: az intézkedés fontos lépés az állatkínzó kutyaszaporítók, illegális kisállatkereskedők tevékenységének visszaszorításáért, felszámolásáért folyó munkában.
Magyarországról több tízezer kutyát adnak el az Európai Unió tagállamaiban évente - jegyezték meg a közleményben utalva arra, hogy ezek nagy része a kutyaszaporítóktól származik, és nem rendelkezik törzskönyvvel.
Az élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszert (FELIR) a Nébih üzemelteti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
