Városlista
2025. június 27, péntek - László

Hírek

2018. Június 05. 07:17, kedd | Belföld
Forrás: mti

Az Alaptörvény-módosítás és a Stop Soros az Országgyűlés napirendjén

Az Alaptörvény-módosítás és a Stop Soros az Országgyűlés napirendjén

Az alaptörvény hetedik módosítását és a \"Stop Soros\" törvénycsomagot kezdi ma tárgyalni az Országgyűlés.

Az ülésnap 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a Trócsányi László igazságügyi miniszter által benyújtott alaptörvény-módosítás vitája következik.

A javaslat szerint a változtatás célja, hogy védje a nemzeti szuverenitást, és tiltsa idegen népesség Magyarországra telepítését.

Az alaptörvény hetedik módosításának vitájában először csak az előterjesztői nyitóbeszéd és a vezérszónoki felszólalások hangoznak el, majd elnapolják a vitát.

A képviselők ezt követően folytatják le az egyes törvényeknek a jogellenes bevándorlás elleni intézkedésekkel kapcsolatos módosításáról szóló törvényjavaslat, azaz a "Stop Soros" vitáját. A Pintér Sándor belügyminiszter által benyújtott törvénycsomaggal a kormány meg akarja akadályozni, hogy Magyarországból is bevándorlóország legyen.

Az Európai Unió új általános adatvédelmi rendelete (angol rövidítéssel: GDPR) miatt jogharmonizációs céllal módosítani kell az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló törvényt. Ennek az előterjesztésnek is ma lesz az általános vitája.

Az ülésnap végén ismét megnyílik az alaptörvény módosításának általános vitája.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld

Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség

2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld

Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére

Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.

2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld

Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik

Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél

2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk