Hírek
2021. Február 22. 08:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az immunrendszer erősítését célzó kampányt indít a vöröskereszt és a dietetikusok szövetsége
Az immunrendszer erősítését célzó figyelemfelhívó kampányt indít a Magyar Vöröskereszt és a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége - mondta a szövetség főtitkára vasárnap az M1 csatornán.
Erdélyi Alíz közlése szerint a kampány a koronavírusos megbetegedés megelőzése érdekében indított vöröskeresztes felvilágosító program része.
Hangsúlyozta, hogy az immunrendszer erősítésében jelentős szerepe van az egészséges táplálkozásnak. A hiteles tájékoztatás érdekében a vöröskereszt a szövetséggel együttműködésben hat fő üzenetet fogalmazott meg. Ajánlásaik a szezonalitást és a hazai alapanyagokat helyezik előtérbe, továbbá felhívják a figyelmet a változatos táplálkozás fontosságára.
Az ajánlások és az ahhoz tartozó infografikák a vöröskereszt oldalán, illetve a www.okostanyer.hu oldalon is elérhetők - tudatta a szövetség főtitkára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
