Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2020. Május 12. 08:37, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok / illusztráció: pixabay

Bajba jutott lány után ugrott egy rendőr a Dunába

Bajba jutott lány után ugrott egy rendőr a Dunába

Soron kívül elismerésben és jutalomban részesült a két rendőr.

A XIII. kerületi Rendőrkapitányság két rendőre hétfőn délelőtt autóval járőrözött a Margit-szigeten, amikor észrevettek egy lányt a vízben, aki a hajójába kapaszkodott és segítségért kiáltott. Gyöngyösi Veress Anett főtörzsőrmester és Mátrai György zászlós azonnal a bajbajutott lány segítségére sietett – közölte a rendőrség oldalán.

Mátrai György az egyenruháját levette és beúszott a Dunába a lányért, aki körülbelül 50 méterre a parttól a vízben sodródott. A járőr a 17 éves sportolót és a hajóját is kihúzta a partra.

A fiatal lány szkiff hajójával edzésen volt, amikor eddig még tisztázatlan körülmények között a vízbe borult. A teljesen átfagyott diáklányt a rendőrök beültették a szolgálati autóba, és a XIII. kerületi Rendőrkapitányságra vitték, ahol meleg teát adtak neki, majd értesítették a szüleit.

Terdik Tamás Budapest rendőrfőkapitánya soron kívül elismerésben és jutalomban részesítette a két rendőrt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.