Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2021. Október 19. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Bármelyik pillanatban visszavásárolhatja az állam a Liszt Ferenc repülőteret

Bármelyik pillanatban visszavásárolhatja az állam a Liszt Ferenc repülőteret

A magyar kormánynak az a szándéka, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéret visszavásárolja, és ez bármelyik pillanatban megtörténhet

- mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közmédiának hétfőn a szerbiai Ludason.

A kormányfő közölte: az a helyes, hogyha az egyetlen igazán komoly nagy nemzetközi repterünk magyar kézben van, ezért helyes is visszavásárolni, és a gazdaság elég erős ahhoz, hogy ezt meg is tudjuk tenni. A vásárlás bármelyik pillanatban lezárulhat - tette hozzá.

Úgy vélte, ha állami kézbe kerül a repülőtér, olyan fejlesztések történhetnek majd, amelyek két-három osztállyal felértékelik a repülőteret és így egész Budapestet is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.