Hírek
2021. Október 20. 12:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Börtönbüntetést kapott a focista, aki fél szemére megvakított egy szurkolót
Két és fél év börtönre ítélte a Fonyódi Járásbíróság nem jogerősen azt a labdarúgót, aki 2020 októberében vizespalackkal fejbe dobott egy szurkolót, aki emiatt az egyik szemére megvakult
- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség szerdán az MTI-t. Azt írták: az eset a Somogyvár-Kaposmérő megyei másodosztályú labdarúgó-mérkőzésen történt, miután a 34 éves játékost a második félidőben lecserélték.
A garázdaság miatt büntetett előéletű férfi a kispadról összeszólalkozott a tőle néhány méterre álló vendégszurkolóval, majd a vicespalackkal nagy erővel fejbe dobta őt.
A műanyag flakon felsértette a szurkoló szaruhártyáját, emiatt a bal szemére elvesztette a látását.
A bíróság a focistát maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés bűntettében találta bűnösnek és a szabadságvesztés kiszabása mellett három évre eltiltotta a Magyar Labdarúgó Szövetség versenyrendszerében szereplő sportrendezvények látogatásától.
Az ügyészség tudomásul vette a döntést, a vádlott és a védője fellebbezett ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
