Hírek
2019. Május 02. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Csaknem egymillió facsemetét ültetett az Ipoly Erdő
Csaknem egymillió facsemetét ültetett az Ipoly Erdő Zrt. - közölte a cég szerdán az MTI-vel.
Közölték: a cég is részt vett a tavaszi erdősítési programban, amelynek célja a klímavédelem és a magyarországi erdők állapotának, természetességének javítása.
Az Ipoly Zrt. 98 hektáron 930 ezer facsemetét ültetett azokon a területeken, ahol a természetes felújulás nem ment végbe - közölték.
Tavasszal az erdészet munkatársai, a csemeteültetésen túl 380 mázsa kocsánytalan tölgy makkot vetettek, ezzel segítve 100 hektár idősebb állomány megújítását.
Az Ipoly Erdő Zrt. Pest és Nógrád megyében 64 ezer hektár állami erdőterületen gazdálkodik. Ez a terület magába foglalja a Börzsönyt és a Cserhátot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
