Hírek
2017. Április 18. 10:02, kedd |
Külföld
Forrás: mti/dpa
Családja szeme láttára végzett egy cápa egy fiatal ausztrál lánnyal

Családja szeme láttára támadott meg egy 17 éves lányt egy cápa Ausztrália partjainál, a szörföző belehalt sérüléseibe.
A rendőrség információi szerint a lány hétfőn apjával szörfözött együtt a dél partvidéken, Esperance város közelében. Anyja és két húga a parton maradt, onnan nézték végig, ahogy egy cápa megtámadja és lehúzza a lányt a deszkájáról.
Az apának végül sikerült partra vinnie lányát, aki azonban a kórházban belehalt sérüléseibe. Keddi sajtóértesülések szerint az állat leharapta az egyik lábát.
A rendőrség nem közölt információkat arról, milyen fajba tartozott a cápa. Az elmúlt héten azonban a Shark Smart cápafigyelő szolgáltatás honlapja kétszer is egy fehér cápa jelenlétére figyelmeztetett. Az úszást és szörfözést további intézkedésekig megtiltották a strandon.
A nyugat-ausztráliai Perthből származó család a húsvéti szünetet töltötte a déli parton. Az Esperance közelében lévő Wylie-öbölről ismert, hogy gyakran fordulnak meg arra cápák, ennek ellenére a sportolók kedvelt helye. Két éve egy szörföző jobb karját és bal alkarját veszítette el itt egy cápatámadásban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld
A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld
Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.