Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2018. Március 01. 15:19, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Csökkent az infarktusok száma

Csökkent az infarktusok száma

Az elmúlt évtizedekben jelentősen csökkent a szívinfarktusos megbetegedések és halálozások száma Magyarországon - hangzott el a debreceni kardiológiai napokon megtartott sajtótájékoztatón csütörtökön a cívisvárosban.

Édes István kardiológus professzor kiemelte: míg az 1990-es években évente 15 ezren haltak meg szívinfarktusban, jelenleg 5-6 ezren halnak meg évente ebben a betegségben.

Csanádi Zoltán professzor, a Debreceni Egyetem (DE) kardiológiai és szívsebészeti klinikájának igazgatója szerint a szív-katéteres laboratóriumok országos hálózatának kialakítása nagyban hozzájárult az eredményekhez, de további javulást jelentene, ha a betegek gyorsabban hívnának mentőt és fordulnának szakemberhez.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a magyar emberek az infarktus tüneteit tapasztalva nem hívnak azonnal mentőt, sokat várnak, hogy "majd történik valami", pedig a szívizom gyógyítása szempontjából az idő fontos tényező - magyarázta a professzor.

A debreceni kardiológiai klinikán egyébként évi 600-700 akut infarktus-ellátás történik, az ambulanciájukon közel 40 ezer beteg fordul meg évente - fűzte hozzá Csanádi Zoltán.

A most 23. alkalommal megrendezett debreceni kardiológiai napokon mintegy 800 szakorvos - kardiológus, belgyógyász, háziorvos - vesz részt. Egyebek mellett áttekintik az iszkémiás szívbetegségek új prevenciós és terápiás lehetőségeit, illetve az előző év nagy európai és amerikai kardiológus kongresszusain ismertetett legfontosabb új eredményeket - jelezte Csanádi Zoltán professzor.

Címkék: debrecen, infarktus, szív

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.