Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2011. Augusztus 14. 14:25, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Devizahitelesek: októbertől várható enyhülés

Devizahitelesek: októbertől várható enyhülés

Az árfolyamrögzítést választó devizahitelesek terhei legkorábban októbertől enyhülhetnek - mondta Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára az InfoRádióban.

Hozzátette, hogy a bankok felkészültek a várható ügyfélrohamra és arra is, hogy lesznek olyanok, akik nagyon sürgősen szeretnének csatlakozni az árfolyamrögzítés konstrukciójához.

Felkészültünk az ügyfélrohamra - mondta Kovács Levente, de a törvény kimondja, hogy a fix árfolyam előnyeit csak a szerződéskötést követő második havi törlesztőrészlettől élvezheti, tehát szeptembertől még biztosan nem lehet a rögzített árfolyamon fizetni a hitelt - tette hozzá.

Konkrét példaként elmondta ha valakinek a hitele minden hónap 10-én fordul, és már most kéri a bankjától az árfolyamrögzítést, akkor az első forduló szeptember 10., a második pedig október 10. Tehát ez utóbbi dátumtól kezdve fizetheti rögzített árfolyam alapján a törlesztőrészletet.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: hitel

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.