Hírek
2017. Szeptember 07. 07:06, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Dr. Simon Gábor vehette át az idei Romhányi Díjat

Dr. Romhányi György professzor születésének 112. évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Székesfehérváron.
A résztvevők megkoszorúzták az Oskola utcában található Romhányi-emléktáblát, majd a Hiemer-házban kezdődő konferencián átadták a Romhányi Díjat. Az idei díjazott, Dr. Simon Gábor gyermekgyógyász főorvos, akinek életpályája példa lehet a pályakezdő orvosok előtt is.
A Vörösmarty Mihály Könyvtár épületén elhelyezett emléktábla megkoszorúzásával kezdődött a Prof. Dr. Romhányi György születésének 112. évfordulója alkalmából szervezett megemlékezés szerdán. A város nevében Cser-Palkovics András polgármester, az egykori tanítványok képviseletében Dr. Gógl Árpád és Dr. Simon Kornél helyezte el az emlékezés virágait.
A program emléküléssel folytatódott a Hiemer-házban, ahol Székesfehérvár polgármestere köszöntötte a megjelenteket. Dr. Cser-Palkovics András kiemelte, hogy minden közösség számára fontosak a példaképek.
„Mindenkinek az életében - bármilyen szakmát, vagy hivatást is képviseljen - vannak olyan meghatározó tanáregyéniségek, akikre úgy emlékezik vissza az ember, hogy mennyi mindent kapott tőle. Nem minden esetben tudjuk ezt akkor, amikor kapjuk, van, amikor igen, van pedig, hogy csak felnőttként érezzük, hogy mi az, amit szakmában, vagy emberségben nem kaphattunk volna meg, ha nem lettek volna azok az egyéniségek. Professzor úr egy ilyen egyéniség volt, aki mind szakmailag, mind emberileg sokat adott a tanítványainak.” – mondta az ünnepségen Székesfehérvár polgármestere, aki szívből gratulált a döntéshez, hogy az idei évben Dr. Simon Gábor gyermekgyógyász főorvos veheti át a Romhányi György díjat.
A díjazottról Dr. Derényi Gábor elmondta, hogy 1971-ben végezte el a Szegedi Orvostudományi Egyetemet, majd feleségével, Dr. Gervain Judittal költöztek Székesfehérvárra. Első és egyetlen munkahelye a Fejér Megyei Szent György Kórház.
- Dr. Simon Gábor a Magyar Gyermekgyógyász Társaság vezetőségi tagja, aki átvehette már a Szent György Emlékérmet és a Fejér Megyei Önkormányzat elismerését, a Berzsenyi Zoltán díjat is, 2015-ben pedig a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést érdemelte ki.
A Romhányi György Díjat Dr. Altorjay András adta át a díjazottnak, aki Gyermekgyógyászat Székesfehérváron 1971-2017 címmel tartott előadást a résztvevőknek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését