Hírek
2022. Július 23. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Drogültetvényt számoltak fel Budapesten és Érden
Kannabisz-ültetvényt számolt fel a rendőrség Budapesten és Érden, a nyomozók az ügyben elfogtak két férfit és lefoglaltak több mint öt kiló marihuánát - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda pénteken.
A közlemény szerint a rendőrségnek olyan információ jutott a birtokába, hogy egy 29 éves budapesti és egy 35 éves érdi férfi - akik gyerekkori barátok - nagy valószínűséggel drogot termeszt az otthonában. A nyomozók július 15-én csaptak le a csaknem egy éve drogtermesztéssel és -terjesztéssel foglalkozó párosra, a két férfit azóta letartóztatták, ellenük kábítószer-kereskedelem miatt indult büntetőeljárás.
A rendőrök mindkét ingatlanban szakszerűen kialakított növénytermesztő helyiségeket találtak: az ültetvényt a gyanúsítottak Budapesten egy lakóépület leválasztott lakrészében, Érden pedig egy ház pincéjében és egyik szobájában hozták létre. A helyiségekben fűtő-, hűtő-, világító-, elszívó- és levegőkeringtető rendszerek működtek. A két férfi a rendszer működtetéséhez szükséges villamos energiához az áramszolgáltatót kikerülve, a villanyórák illegális átalakításával jutott hozzá.
A budapesti házban mintegy 5 kilogramm leszüretelt és szárított kannabiszt, míg Érden 100 kifejlett növényt, mintegy 100 gramm amfetamint, növényi őrlőgépet, pipát, fóliázógépet és mérleget találtak a rendőrök.
A nyomozók ezen kívül Budapesten még egy ingatlanban házkutatást tartottak, ott mintegy 100 gramm marihuánát, arany ékszereket és csaknem 10 millió forintot is találtak - ismertették.
A gyanúsítottak a kábítószert fogyasztóknak értékesítették tovább, a teljes bűnelkövetői kör feltérképezése még folyamatban van - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
