Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2011. November 14. 14:20, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: Reuters

Elindult a Szojuz - VIDEÓ

Elindult a Szojuz - VIDEÓ

Két orosz és egy amerikai asztronautával a fedélzetén útnak indult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) hétfő reggel a Bajkonurból egy Szojuz űrhajó – közölte az orosz űrhajózási hivatal, a Roszkoszmosz.

A Szojuz TMA-22 típusú orosz űrhajó a tervek szerint közép-európai idő szerint szerda reggel csatlakozik a Nemzetközi Űrállomáshoz, és több mint négy hónapot kering majd a Föld körül. A három űrhajós, Anton Skaplerov, Anatolij Ivanisin és Daniel Burbank csatlakozik az ISS fedélzetén tartózkodó három – egy amerikai, egy orosz és egy japán – asztronautához.

Számos feladat vár rájuk az űrállomáson: két orosz teherűrhajót kell majd fogadniuk, és átcipelniük az érkező szállítmányt az ISS-re. Be kell indítaniuk egy orosz gyártmányú tudományos miniműholdat, amely villámkisüléseket fog vizsgálni a Föld légkörében. Az űrhajósoknak több tucat kísérletet kell végrehajtaniuk, és űrséta is vár rájuk.

Az űrmisszió időtartamát több mint egy hónappal le kellett rövidíteni a Progressz M-12M teherűrhajó augusztusi elvesztése miatti késedelmek következtében. A Szojuz startja is közel két hónapot késett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.