Hírek
2017. Október 05. 12:47, csütörtök |
Helyi
Forrás: player.hu
Elképesztő a Google új fülhallgatója, amivel bármilyen nyelvet azonnal megérthetsz (videó)
Na akkor ennyit a nyelvtanulásról: a Google az új Pixel telefonokkal együtt bemutatta az új Pixel Buds fülhallgatót.
Ez pont úgy működik, mint Douglas Adams Bábel-hala, vagyis bármilyen nyelven szólnak hozzád, szinte azonnal kapod is a fordítást a füledre az édes anyanyelveden.
A munka nagy részét persze nem maga a fülhallgató végzi, hanem a Google Translate, aminek eddig is volt ilyen funkciója, de a folyamat lényegesen leegyszerűsödik: semmi más dolgod nincsen, mint megnyomni az egyik fülest, mielőtt elkezdesz beszélni, és megmondani, hogy milyen nyelvről szeretnél fordítani. A fordítás jelenleg negyven különböző nyelven működik,
köztük magyarul is,
és bár nem tudhatjuk, a gyakorlatban mennyire fog hibátlanul működni, de a demó közben az állunk olyan erővel csapódott be a padlóba, hogy azt talán még a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumban is érzékelték!
Az egyetlen bibi, hogy bár a Pixel Buds a Google Fordítót használja az azonnali fordításhoz, a funkció egyelőre csak Pixel-telefonoknál lesz elérhető, vagyis hiába veszed meg a 159 dolláros fülest, ilyen célra egyelőre nem fogod tudni használni.
Ennek ellenére a Buds közel sem egy átlagos fülhallgató, hiszen a nyomogatásával nem csak a fordítást tudjuk aktiválni, hanem a Google Assistant-et is, ami sokkal kényelmesebbé teszi a személyi asszisztens használatát.
Nézzünk bele ahogy az előadást tartó srác egy német lánnyal kommunikál a kütyü segítségével (a lényeg 1:30-nál kezdődik):
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
