Hírek
2014. Június 04. 06:00, szerda | Belföld
Elvált szülő és kapcsolattartási forma – kérdés-válasz!

Kötelezi az alperest, hogy korlátozás nélkül biztosítsa a gyermekek részére felperessel a telefonos és elektronikus levelezés formájában a kapcsolattartást... mit jelent? Erre válaszol az onlinejogsebesz.hu szakértője.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész !
Szeretném, ha leírnák nekem az alábbi két sor magyarázatát a másodfokú jogerős ítélet:
"Kötelezi alperest, hogy korlátozás nélkül biztosítsa a gyermekek részére felperessel a telefonos és elektronikus levelezés formájában a kapcsolattartást.
Mellőzi az erre vonatkozó rendelkezések köréből alperes arra való kötelezését, hogy biztosítsa mindkét formában történő kapcsolattartás tényleges megvalósulását."
Várom S.O.S. segítségüket ügyemben.
Köszönettel és tisztelettel.
2014. 05. 18.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A bíróság a telefonhívásokra és elektronikus levelekre való válasz lehetőségének biztosítására kötelezte, arra azonban nem, hogy a gyerekek keressék, vagy fogadják az édesapa hívását, megválaszolják a levelét.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.