Hírek
2017. Január 20. 18:13, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Extrém hidegre és ködre figyelmeztet a meteorológia

Több megyére és a fővárosra is figyelmeztetést adtak ki az extrém hideg és a tartós sűrű köd veszélye miatt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: hajnalra a Duna-Tisza köze sávjában, az Északi-középhegységben (annak is inkább a nyugati felén), illetve a délnyugati határszél közelében mínusz 15 Celsius-fok alá süllyedhet a hőmérséklet. Emiatt Budapestre és Pest megyére, továbbá Nógrád, Heves, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok és Borsod-Abaúj-Zemplén megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést szombatra.
A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 14 és mínusz 7 fok között várható, de a derült, vastagabb hóval borított vidékeken mínusz 20 fok is lehet. A legmagasabb hőmérséklet a napos tájakon 0, a ködös területeken mínusz 10 fok körül alakul.
Kiemelték továbbá, hogy az éjszaka folyamán főként az Alföld középső részén és a Dunántúl keleti felében sűrű, zúzmarás köd képződhet, amely foltokban szombat napközben is megmaradhat. Ezeken a terülteken szombat este ismét többfelé várható köd. A tartós, sűrű köd veszélye miatt Budapestre és Pest megyére, valamint Nógrád, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés, Csongrád, Baranya, Somogy, Tolna és Fejér megyére adták ki a figyelmeztetést.
A ködös, felhős tájakon hószállingózás, ónos szitálás előfordulhat. Másutt kisüthet a nap - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.