Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2012. Január 03. 08:06, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Fagyhalál: 58 áldozat

Fagyhalál: 58 áldozat

Magyarországon 2011. október 8. és 2012. január 2. között 58-an távoztak az élők sorából kihűlés miatt, köztük tizenkét nő - jelentette a Magyar Szociális Fórum hétfőn.

Az adat annak dacára is megdöbbentő, hogy a fagyhalálban elhunytak száma csökkenő tendenciát mutat a múlt év azonos időszakához képest. Tavaly január 4-ig száztizen hűltek ki a szabad ég alatt, illetve fűtetlen otthonukban.

Ugyanakkor nem tartalmazza azoknak a számát, akik kórházba szállításuk után haltak meg, mert már nem tudtak segíteni rajtuk. A végzetes kihűlés miatt kórházba került és ott meghalt emberek számát az MSZF 20-30 főre becsüli.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: fagyhalál

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.