Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2022. December 08. 09:18, csütörtök | Belföld
Forrás: NAV

Félmilliárd forintnyi áfát csalt el a zöldség-gyümölcs nagyker - Lecsapott a NAV - Videóval

Félmilliárd forintnyi áfát csalt el a zöldség-gyümölcs nagyker - Lecsapott a NAV - Videóval

Félmilliárd forintnyi áfát nem fizetett be az a zöldség- és gyümölcskereskedelemmel foglalkozó bűnszervezet, amelyet a közelmúltban egy nagyszabású akcióban számolt fel a NAV.

Az ügyben 19 gyanúsítottat hallgattak ki, a bűnbanda irányítója már rács mögött van.
A bűnszervezet a zöldséget és gyümölcsöt az unióból vásárolta, majd eltűnő, strómanok vezette cégek beiktatásával belföldi beszerzésként számlázta tovább a hálózat többi tagjának. Az áru csak papíron utazott cégről cégre, a valóságban rögtön a tényleges kereskedők raktáraiba került, a budapesti nagybanira, akik – a fiktív számlák alapján – nem fizették meg utána az áfát. A bűnszervezet ezzel a módszerrel több mint félmilliárd forint áfát csalt el.

A NAV pénzügyi nyomozói országszerte több mint harminc helyszínen foglaltak le bizonyítékokat. A kutatásokban a NAV MERKUR Bevetési Egysége, az elfogásokban a Terrorelhárítási Központ is közreműködött. Az akcióban 19 gyanúsítottat kihallgattak, a bűnszervezet irányítóját letartóztatták.

A költségvetési kár megtérüléséért a NAV több millió forint készpénzt, nagy értékű órákat, gépjárműveket és bankszámlapénzeket is foglalt, illetve az egyik elkövető ingatlanát is zár alá vette, csaknem 200 millió forint értékben.
A NAV bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt nyomoz, az elkövetők akár 20 évet is kaphatnak.

Címkék: csalás, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén