Hírek
2017. Október 16. 15:57, hétfő |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Felsőoktatási Expo - piacképes tudást adnak a fehérvári egyetemek

Idén már harmadik alkalommal rendezik meg Székesfehérváron az Alba Regia Felsőoktatási Expo-t.
A középiskolás diákok és szüleik a Székesfehérváron elérhető egyetemi képzésekről, azon belül is hangsúlyosan a duális képzés nyújtotta lehetőségekről kaphatnak tájékoztatást. Az Alba Regia Sportcsarnokban nem csak az egyetemek, hanem a duális képzésben résztvevő cégek is ott voltak.
A következő tanévtől is tovább bővülnek a felsőoktatási továbbtanulási lehetőségek Székesfehérváron: mintegy kétszáz új duális hallgatói hely lesz jövő év szeptemberétől és nemrégiben állapodott meg a város a Corvinus Egyetemmel, hogy a vendéglátás-turizmus duális képzés is elindul jövő szeptembertől Fehérváron. Az Óbudai Alba Regia Műszaki Karán pedig mintegy 120 duális hely lesz jövőre.
A rendezvény célja, hogy pályaválasztás előtt közelebb hozzuk a diákokat azokhoz a felsőoktatási lehetőségekhez, amik Székesfehérváron állnak rendelkezésre – mondta Fehérvár polgármestere Cser-Palkovics András. Kiemelte, hogy több fehérvári vállalatnál megtalálhatóak a világ legmodernebb technológiái, továbbá Magyarországon a vidéki városok között Fehérváron a legmagasabbak a bérek. Három kiváló felsőoktatási intézmény, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara, a Kodolányi János Főiskola és a Corvinus Egyetem székesfehérvári campusa jó együttműködésben folyamatosan bővülő palettát biztosít a diákoknak. Beszélt arról is a fehérvári fiataloknak, hogy megnyílt a Petőfi Kultúrtanszék ami a fehérvári hallgatóknak kínál szórakozási lehetőséget.
Dr. Szántó Zoltán a Corvinus Egyetem oktatási rektorhelyettese köszöntötte a kiállításon megjelent fiatalokat és arról beszélt, hogy egy korszerű campus várja azokat, akik úgy döntenek, hogy a Budapesti Corvinus Egyetem fehérvári camusán folytatják a tanulmányaikat. Kiemelte, hogy az egyetem stratégiájában a fehérvári campus a duális alapképzések legfontosabb bázisa és csak itt van lehetőség erre a fajta képzésre.
Bejelentette, hogy 2018-ban új alapképzési szakot indítanak, méghozzá a turizmus-vendéglátás alapképzési szakot duális partnerekkel való együttműködésben. Érdemes magas pontszámot elérni a felvételihez, hogy el lehessen érni azt a magas színvonalú belépési ponthatárt, ami szükséges ahhoz, hogy a Corvinuson tanulhassanak. Ne riasszon el senkit a magas ponthatár, ezek teljesíthetőek.
A középiskolából nehezen látszik az, hogy milyen roppant gyorsan változik a munka világa – mondta Dr. Szabó Péter a Kodolányi János Főiskola rektora. Mint mondta mindhárom fehérvári felsőoktatási intézmény kiváló képzéseket biztosít. Kiemelte, hogy a Zeneakadémián kívül csak Fehérváron lehet jazz tanszakon végezni, de nagyon erős a távoktatása is a főiskolának.
Dr. Györök György az Alba Regia Műszaki Kar dékénja arról beszélt a fiataloknak, hogy a versenyképes képzés mellett a duális oktatásban nagy lehetőségei vannak a hallgatóknak azon túl, hogy egy szerethető intézményben kapnak versenyképes tudást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 27. 08:01, szerda | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Négy játékos első alkalommal tagja a keretnek
Lukács Dániel, Molnár Rajmund, Tóth Barna és Ötvös Bence először kapott meghívót a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a szeptemberben sorra kerülő, írek és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.
2025. Augusztus 27. 08:00, szerda | Életmód
Minden iskolába megérkeztek az ingyenes tankönyvek
Az idén is minden iskolába megérkeztek az ingyenes tankönyvek és a tanítást segítő egyéb eszközök - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden Budapesten.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.