Hírek
2019. Július 28. 09:31, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Varga György
Fennakadások vannak a vasúti közlekedésben a vihar miatt
Szombatról vasárnapra virradó éjszaka a viharos időjárás több vonalon is fennakadásokat okozott a vasúti közlekedésben - tudatta vasárnap kora reggel a Mávinform.
Váczi Viktor sajtóügyeletes az MTI-vel közölte: több helyen fák dőltek a vasúti pályára és a felsővezeték is leszakadt.
Vasárnap délelőtt még több vonalon várhatóak korlátozások a személyszállító vonatok közlekedésében.
A Székesfehérvár-Szombathely vonalon várhatóan délig viszik pótlóbuszok az utasokat Veszprém és Ajka között a kidőlt fák eltávolítása és a felsővezeték helyreállítása miatt. A menetidő 30-60 perccel megnő.
A miskolci fővonalon Hort-Csány és Vámosgyörk között felsővezeték-szakadás miatt csak egy vágányon járnak a vonatok, a menetidő 15-20 perccel hosszabb ezen a szakaszon.
A Nagykanizsa-Pécs vonalon egy kidőlt fa miatt áll a forgalom Babócsa és Vízvár között, itt 1-2 órás késésekre kell számítani.
A Budapest-Pécs vonalon Pincehely és Keszőhidegkút-Gyönk állomás között meghibásodott a biztosítóberendezés, 15-20 perccel hosszabb menetidőre kell számítani - tájékoztatott a Mávinform.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
