Hírek
2024. Szeptember 07. 07:53, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Földrengés volt Mór közelében
Mór városától 5 kilométerre délnyugatra 2,3-as magnitúdójú földrengés volt pénteken este 18 óra 9 perckor - tájékoztatta a HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma az MTI-t.
Mint írták, eddig csak Balinka településről érkezett bejelentés a rengés észleléséről az obszervatóriumba. Károkról egyelőre nincs tudomásuk.
Ugyanakkor arra kérnek mindenkit: amennyiben érezte a földrengést, töltse ki az obszervatórium kérdőívét a http://www.seismology.hu/index.php/hu/foeldrengest-erzett/lang/hu-HU webcímen elérhető linken - tartalmazza a közlemény.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közlése szerint a lakosság az epicentrum közelében érezhette a rengést, károkról nem érkezett bejelentés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld
Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök
A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
