Hírek
2018. Június 05. 15:31, kedd |
Belföld
Forrás: police.hu
Forró csomagtartóból mentették meg a kölyökkutyákat
Megmentették a rendőrök azokat a kiskutyákat, amelyeket egy 69 éves férfi egy dobozban szállított a kocsi túlmelegedett poggyászterében Balatonalmádiban. A veszprémi lakos ellen büntetőeljárás indult.
A járőrök június 3-án 14 óra körül Balatonalmádi külterületén egy murvabánya közelében igazoltatták egy személykocsi vezetőjét. A jármű átvizsgálása során a járőrök a csomagtartóban egy dobozra lettek figyelmesek, melyben hat kiskutyát találtak. A kisállatok közül a forró levegőjű térben kettő már alig lélegzett. A rendőrök azonnal vízzel locsolták őket, és értesítették az ügyeletes állatorvost. A járművezetőt ezt követően előállították a helyi rendőrkapitányságra, ahol gyanúsítottként hallgatták ki.
A 69 éves veszprémi lakos ellen állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt a Balatonalmádi Rendőrkapitányság nyomozást indított.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
