Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2011. November 10. 07:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu

Ha nincs befektető, csődbe mehet a Malév

Ha nincs befektető, csődbe mehet a Malév

Fellegi Tamás fejlesztési miniszter Kínába utazott, ahol – többek közt – a Hainan légitársaság vezetőivel is találkozik.

Ezen a megbeszélésen valószínűleg szóba fog kerülni a magyar légitársaság, ugyanis ha záros határidőn belül nem lesz új tulajdonosa a Malévnak, akkor csődbe mehet a cég – írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet.

A magyar állam tavaly vette meg az orosz állami Vnyesekonombanktól a Malévot és azóta finanszírozza. Az EU csak átmeneti időre és meghatározott céllal engedélyezi egy uniós piacon működő cég támogatását. Ennek apropóján az uniós döntéshozók elmarasztalhatják hazánkat. Viszont, ha nincs állami támogatás, akkor az eladósodott cég csődbe megy.

A közelmúltban a fejlesztési miniszter utalt rá, hogy elérhető közelségben van a megegyezés egy kínai befektetővel. A magas kerozinárak és a gazdasági válság miatt lelassult az egyeztetés, de ez nem változtathat azon a helyzeten, hogy a magyar légitársaságnak szakmai befektetőt kell találnia. A Malév esetleges csődje beláthatatlan következményekkel járhat Ferihegyen – írja a Magyar Nemzet.

Címkék: csőd, eu, malév

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.