Hírek
2018. Május 02. 11:56, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Hamis plüssfigurákat foglaltak le a budapesti repülőtéren

Az adóhatóság pénzügyőrei mintegy 800 hamis Minecraft védjeggyel ellátott plüssfigurát foglaltak le Budapesten a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
A lefoglalt termékekről szakértő megállapította, hogy hamisítványok, ezért az adóhatóság elrendelte a plüssfigurák megsemmisítését, amelyhez a jogtulajdonos és a küldemény címzettje is hozzájárult.
A közlemény szerint a pénzügyőröknek a küldemények ellenőrzésekor egy 141 kilogrammos, Kínában feladott csomag lett gyanús, amely 9 dobozból álló, megközelítőleg 800 Minecraft védjeggyel ellátott plüssfigurát rejtett.
A NAV az MTI érdeklődésére közölte, hogy az adóhatóság folyamatosan vizsgálja a repülőtér áruforgalmát.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.