Hírek
2017. December 17. 12:18, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Hatan vesztették életüket egy angliai közlekedési balesetben
Hatan vesztették életüket vasárnap egy angliai közlekedési balesetben.
A szerencsétlenség a közép-angliai Birmingham városában történt vasárnap hajnalban. A rendőrség délelőtti beszámolója szerint hat jármű ütközött össze a Belgrave Middleway négysávos gyorsforgalmi útszakaszon, köztük egy taxi, amely felborult. A taxi vezetője és mindkét utasa meghalt.
Egy másik autóból mind a négy utas kizuhant az úttestre, közülük hárman szintén életüket vesztették, a negyediket válságos állapotban vitték kórházba.
A balesetben részes többi négy autó utasai könnyebben megsérültek.
A rendőrség szemtanúk jelentkezését kérte a szerencsétlenség körülményeinek tisztázása végett.
November végén öten haltak meg egy autóbalesetben Leeds városában. A lopott járművet egy 15 éves fiú vezette, akinek nem volt - kora miatt nem is lehetett - vezetői engedélye.
A Renault Clio, amelyben a fiatalkorú sofőrrel együtt heten ültek, nagy sebességgel egy fának hajtott.
Az autót vezető fiú életben maradt, és a leedsi koronabíróságon tartott első tárgyalási napon elismerte vétkességét a balesetben. Az eljáró bíró figyelmeztette, hogy hosszas szabadságvesztésre számítson a január 26-án esedékes ítélethirdetésen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
