Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2017. November 22. 07:18, szerda | Belföld
Forrás: mti

Hatástalanították a Hegyeshalmomnál talált bombát

Hatástalanították a Hegyeshalmomnál talált bombát

Hatástalanították a hegyeshalmi pályaudvar közelében talált 250 kilós amerikai légibombát - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t kedden késő este.

Markovics Zita elmondta, a tűzszerész a világháborús bombából kiszerelte a gyújtószerkezetet, amelyet a helyszínen megsemmisített. A bombatestet a központi gyűjtőbe vitték, ahol később megsemmisítik.

Hozzátette, a vonatok szerda reggel zavartalanul közlekedhetnek a hegyeshalmi vasúti átkelőn.

A pályaudvar közelében, vágányépítési munkálatok közben, kedden délután találták meg a robbanótestet, amelynek azonosítását este 11 óra után kezdték meg a tűzszerészek. A bombának csak egy része látszott ki a földből.

A helyszínen találtak még három gyakoroló kézigránátot is, ezeket a tűzszerészek már korábban elvitték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.