Hírek
2017. November 28. 19:09, kedd |
Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:
Havazott Székelyföldön, megnyitják a Madarasi Hargita síközpont egyik pályáját

Keddtől hó borítja Székelyföld csaknem teljes területét. A Madarasi Hargita síközpont közleményben tudatta: már a hét végén elindítják a felvonót az egyik - kezdőknek szánt - pálya mellett.
A román meteorológiai szolgálat honlapján közölt adatok szerint a hóréteg vastagsága Székelyföldön helyenként a 30 centimétert is megközelíti. Így Bodzafordulón 27, a Lakóca csúcson 26, a Bucsin tetőn 23, Kézdivásárhelyen 15 centiméteres hóréteget mértek a kora délutáni órákban.
A Madarasi Hargita síközpont a honlapján közölte, hogy a sípályákra húsz centiméter hó hullott, és a tervezettnél mintegy tíz nappal korábban, már a hétvégén elkezdődhet a síszezon a Hargitán. A síközpont üzemeltetői már november 30-án elindítják a Kicsi Súgó elnevezésű, újonnan felszerelt, tányéros felvonót, amely a korábbi, gyermekeknek szánt felvonót váltja. A december 1-jei román nemzeti ünnep miatti hosszú hétvégére egyelőre a Kicsi Súgó felvonó működtetését ígérik biztosra, de nagy erőkkel dolgoznak a Kicsi Mihály pálya kialakításán is.
Mint közölték, nem ez az egyetlen fejlesztés a mintegy 6 km hosszúságú sípályarendszeren: ettől a szezontól kezdődően naponta 18 és 21 óra között esti sízésre is lesz lehetőség, ugyanis kivilágítják a Kicsi Súgó, valamint a Kicsi Mihály pályákat.
Fotó: ilusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.
2025. Június 26. 07:23, csütörtök | Külföld
Mark Rutte: a NATO-tagországok öt százalékra növelik a védelmi kiadásaikat
2025. Június 25. 07:14, szerda | Külföld
Izrael tartózkodott a további iráni válaszcsapásoktól Trump kérésére
Izrael tartózkodott a további iráni támadásoktól Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök beszélgetése nyomán kedden - jelentette a miniszterelnöki hivatal.