Városlista
2026. február 27, péntek - Ákos, Bátor

Hírek

2019. Február 09. 05:00, szombat | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Helyes táplálkozással a klímaváltozás hatásai is mérsékelhetők

Helyes táplálkozással a klímaváltozás hatásai is mérsékelhetők

Helyes táplálkozással a klímaváltozás hatásai is mérsékelhetők, mivel a növények és zöldségek termesztésének ökológiai lábnyoma sokkal kisebb mint az állattenyésztésnek

- mondta Antal Emese dietetikus az M1 aktuális csatornán pénteken. A fenntarthatóság egyre inkább előtérbe kerül majd, és ebben az élelmiszergyártóknak mellett a fogyasztóknak is felelősége van - fűzte hozzá a dietetikus.

Rámutatott: általánosan az elkészített étel egyharmadát kidobjuk, ez pedig súlyos mértékben fogyasztja a Föld erőforrásait.

Elmondta, a táplálkozási ajánlás szerint a napi elfogyasztandók 75 százaléka gyümölcs-, zöldség- és gabonaféle kell, hogy legyen.

A műsorban elhangzott, a klímaváltozás hatásainak mérsékeléséhez a vöröshús- és cukorfogyasztást a felére kellene csökkenteni, míg a zöldség- és gyümölcsfogyasztást meg kellene duplázni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 26. 17:00, csütörtök | Életmód

Húsvéttól látható a restaurált jeruzsálemi Szent Sír barokk mása Veszprémben

Elkészült a jeruzsálemi Szent Sír barokk másának restaurálása a veszprémi várnegyedben.

2026. Február 26. 14:00, csütörtök | Életmód

Megnyílt a Planet Budapest Fenntarthatósági Expo

2026. Február 25. 14:00, szerda | Életmód

Pataky Attila: több mint ötven év munkájának elismerése a Petőfi Zenei Életműdíj

Több mint ötven év munkájának elismerése a Petőfi Zenei Életműdíj - mondta Pataky Attila, aki az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában beszélt a díjról és a díjátadó gálaestről.

2026. Február 24. 16:00, kedd | Életmód

Szarka Tamás 24 állomásos turnéra indul Otthon vagyunk címmel

Szarka Tamás március közepén 24 állomásos turnéra indul Otthon vagyunk címmel, hogy a magyar kultúrát és tájainkat közelebb hozza a közönséghez.