Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2016. Január 04. 07:49, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Holland haderő érkezik a Bakonyba

Holland haderő érkezik a Bakonyba

Hamarosan holland katonai egységek és harcjárművek érkeznek Magyarországra egy nemzetközi hadgyakorlatra - írta hétfői számában a Magyar Nemzet és a Magyar Idők.

A Magyar Nemzet a 2016. évi határátlépésekkel járó csapatmozgásokat engedélyező kormányhatározatra hivatkozva azt írta: január 16. és február 26. között Várpalota Challenge fedőnéven a holland haderő tér vissza a bakonyi gyakorló- és lőterekre mintegy 2700 fővel, nehéz, páncélozott járművekkel, illetve helikopterekkel és szállítógépekkel támogatva.

Az érintett településekhez eljuttatott lőtéri értesítőkből kiderül az is, hogy a hajmáskér-kőröshegyi, a gyulafirátót-újmajori, valamint a bakonykúti szektorban is lesznek nagy zajhatású manőverek, például január 28-án útlezárásokkal is járó tüzérségi lövészet.

A Magyar Idők az MH Bakony Harcikiképző Központ tájékoztatására hivatkozva azt írta: a hadgyakorlat nemcsak Magyarország központi lőterén folyik, hanem megjelennek majd a holland katonák a kőröshegyi lőtéren a Várpalota feletti bakonykúti lőtéren és a Tapolca melletti, újdörögdi romvárosban is.
Felidézték: holland vezetésű nemzetközi hadgyakorlatot legutóbb 2014 tavaszán tartottak Magyarországon.

Címkék: Bakony, haderő, holland, katona

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.