Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2017. Június 28. 07:24, szerda | Belföld
Forrás: mti

Hőség mellett extrém az UV-sugárzás

Hőség mellett extrém az UV-sugárzás

A hőség mellett szerdán extrém UV-B sugárzás is várható - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd esti, az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Azt írták: szerdán 8.2-es (extrém) UV-B sugárzás várható. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.

A tartós hőség veszélye miatt Szentes Tamás országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár szerda éjfélig meghosszabbította a hőségriasztást.

A meteorológiai szolgálat korábban azt közölte: szerdán fokozódik a hőség, napközben 32-37 fokig melegszik a levegő.

A tartós hőség veszélye miatt szerdára már nyolc megyére - Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Tolna - másodfokú, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.