Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2013. Február 22. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Kabaréznak a névadók: az Audival vitázik a Qoros

Kabaréznak a névadók: az Audival vitázik a Qoros

Az autóipar hatalmasságát jelzi, hogy sokszor már a modellek elnevezése kapcsán is nehéz helyzetbe kerülnek a gyártók, hiszen újabb és újabb nevekre van szükség, ami egyre több esetben szül vitát. Ezúttal a kínai Qoros kerül szembe az Audival a nomenklatúra kapcsán, hiszen az ingolstadti márka ragaszkodik 'Q' betűjéhez.

A márka- és típuselnevezéseket övező viták és perek burjánzása már nem okoz meglepetéseket, hiszen nemrégiben éppen a Kia és a kínai Qoros képviselői járultak a bíróság színe elé, hogy megvitassák a koreaiak limuzinjának keresztelőjét. A hazai piacon egyszerűen K9 névre hallgató modellel ugyanis a Kia Quoris jelvénnyel szerette volna elbűvölni az európai vásárlókat, ám az már bizonyos, hogy erre nem kerül sor, hiszen a perben a Qoros nyert. A sanghaji központú, a Chery és egy izraeli befektető által létrehozott, nagy erőkkel induló márkának egy németországi bíróság adott igazat.

A kínaiak öröme végül tiszavirág-életűnek bizonyult, hiszen látványos szedánjukat GQ3 logóval szerették volna billogozni, amin felháborodva a „Q” betű használatára kizárólagos jogot formálni igyekvő Audi postázott számukra idézést a hamburgi bíróság illetékes törvényszéke elé, ami első körben a stuttgartiaknak adott igazat.
Ennek folyománya, hogy a Qoros újdonsága egyszerűen 3-asként lép majd a Genfi Autószalon világot jelentő deszkáira, ám azt egyelőre nem tudni, hogy ez ellen a szintén fantáziátlan BMW-nek lesznek-e keresetlen szavai…

Címkék: autó, Qoros

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.