Hírek
2020. Szeptember 12. 13:29, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Kiberbiztonsági versenyt rendez egyetemistáknak az NKE

Kiberbiztonsági innovációs versenyt rendez októberben egyetemistáknak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE).
A versenyt október 2-4-én, a járványveszély miatt online formában tartják, arra szeptember 11-től minden magyar felsőoktatási hallgató jelentkezhet, akár egyénileg, akár csoportosan - közölte az intézmény az MTI-vel.
Az NKE kiemelte: a digitális világ gyors fejlődésével alapvető társadalmi és gazdasági igény, hogy a kibertér is biztonságossá váljon. A magyar és a nemzetközi sajtóban minden nap megjelenő téma a személyes adatok védelme a digitális térben, államok által indított kibertámadások létfontosságú rendszerek ellen, tömeges online csalások, a választások biztonságának szavatolása a közösségi hálózatokon terjedő megtévesztő kampányok közepette - sorolták.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem szervezésében, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Semmelweis Egyetem, valamint az OXO Cybersecurity Lab kiberbiztonsági startup inkubátor szakmai támogatásával ötletversenyt hirdetnek egyetemi hallgatóknak, akik a versenyen elmélyedhetnek napjaink kiberproblémáiban és hozzájárulhatnak a megoldások kidolgozásához.
A feladatok között lesz olyan, amely az egészségügyre fókuszál, az autonóm közlekedést mutatja be, rendészeti és katonai kérdéseket feszeget, vagy éppen a mesterséges intelligencia és a nagy adatok biztonságára vonatkozik. A szervezők ezért nemcsak a műszaki, hanem például a gazdasági, a társadalomtudományi és az orvostudományi területről is várják a kiberbiztonság iránt érdeklődő jelentkezőket.
Az NKE azt írta: az ötletek, javaslatok nem vesznek kárba; az erre nyitott résztvevőket segítik az ötlet megvalósításában először az egyetemi inkubátorprogramok és kutatások során, majd igyekeznek azokat a lehető leghamarabb valós piaci körülmények között megmérettetni. A már kész ötlettel rendelkező csapatok pedig jelentkezhetnek az OXO Cybersecurity Lab Kft. októberében induló piaci inkubációs programjába.
A versenyre szeptember 11-től lehet jelentkezni a Nemzeti Közszolgálati Egyetem https://ludevent.uni-nke.hu/e/HACKATHON2020 weboldalán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.