Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2017. Április 06. 19:24, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kiegyensúlyozatlan riportokat miatt két csatornát is büntetett a Médiatanács

Kiegyensúlyozatlan riportokat miatt két csatornát is büntetett a Médiatanács

Nem teljesült a kiegyensúlyozott tájékoztatás követelménye két országos televízió hírműsorában, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa közlemény közzétételére kötelezi a médiaszolgáltatókat

- tájékoztatta az NMHH csütörtökön az MTI-t.

Az M1 és a TV2 megsértette a kiegyensúlyozott tájékoztatás követelményét, amikor február 18-ai híradós összeállításaikban nem törekedtek a budaörsi önkormányzat álláspontjának megjelenítésére a város egészségügyi központjával kapcsolatos riportjaikban - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Mint írták, az önkormányzat a riportok megjelenése után mindkét médiaszolgáltatónál kifogásolta, hogy "a helyi Fidesz járóbeteg-szakellátás üzemeltetésével kapcsolatos, a város egészségháza előtt tartott sajtótájékoztatójáról olyan összeállítások készültek, amelyekben kísérletet sem tettek arra, hogy a megvádolt városvezetést megszólaltassák".

A városvezetés a médiatörvényben leírtaknak megfelelően három napon belül kérelmezte a csatornáknál álláspontjuk közzétételét, amit az M1 nem teljesített, a TV2 pedig a törvényben meghatározott kétnapos határidőt követő napon tett csak eleget a kérésnek. Ezt követően az önkormányzat képviselői az NMHH-hoz fordultak beadványukkal.

A rendelkezésére álló adatok, a kérelmek, a médiaszolgáltatók nyilatkozatai és a riportok alapján a hatóság részletes vizsgálatot folytatott le, amely alapján a médiatanács megállapította, hogy a műsorszámok nem teljesítették a kiegyensúlyozott tájékoztatás követelményét.

Közölték, a testület kötelezte a médiaszolgáltatókat magának a döntésnek vagy a döntésben megfogalmazott, a jogsértés jellemzőiről szóló közleménynek a döntés kézhezvételétől számított öt napon belüli közzétételére, valamint az M1 Híradóját arra is, hogy alternatívaként 15 napon belül adjon lehetőséget a kérelmezőknek az általuk kifogásolt, hiányzó álláspontjuk megjelenítésére.

A törvény szerint a médiatanács, illetve a hatóság csak kérelemre folytat kiegyensúlyozottsági eljárást, hivatalból nem indíthat vizsgálatot - emlékeztettek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől

2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza

Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott

2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld

Mohácson tartott gyűlést a DPK

Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.