Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2020. Március 13. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kissé mérséklődik a meleg a hétvégén

Kissé mérséklődik a meleg a hétvégén

Kissé mérséklődik a meleg a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken nagyrészt erősen felhős lesz az ég, egyre többfelé várható eső, zápor, majd késő délután észak felől csökken a felhőzet és lassan megszűnik a csapadék. A szél többfelé megélénkül, gyakran meg is erősödik, néhol viharos közeli széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 4-10 fok lesz. Napközben 9-15 fokig melegszik fel a levegő.

Szombaton kiderül az ég, csapadék nem valószínű (a nyugati, délnyugati határvidéken nem zárható ki egy-egy zápor). A légmozgás élénk, néhol erős lesz. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 4, a maximumhőmérséklet 9 és 14 fok között várható.

Vasárnap napközben derült vagy gyengén felhős, napos, száraz időre lehet számítani. A szél többfelé megélénkül. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 5 és plusz 2 fok között alakul, de a szélvédett, fagyzugos helyeken hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 7 és 12 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.