Városlista
2026. augusztus 9, vasárnap - Emőd

Hírek

2016. Június 14. 07:41, kedd | Belföld
Forrás: mti

Költségvetés: a jövő évi büdzsébe beépítették az állam növekvő bevételeit

Költségvetés: a jövő évi büdzsébe beépítették az állam növekvő bevételeit

A 2017-es költségvetésbe beépítették az állam növekvő bevételeit, ugyanis a gazdasági növekedés,

a gazdaság fehéredése és foglalkoztatás bővülése miatt tud a kormány az ideihez képest jövőre egyebek mellett az oktatásra 271 milliárd forinttal többet költeni - mondta a nemzetgazdasági miniszter hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Varga Mihály kiemelte: a gazdaság fehéredése köthető például az online kasszák bevezetéséhez. Az online pénztárgépek rendszerét szeptember 1-től és január 1-től különböző szolgáltató szektorokra kiterjesztik - tette hozzá.

Arról is beszámolt, hogy jövőre akarják tesztelni az elektronikus számlarendszer bevezetését, hogy a vállalatok, a cégek papírmentesen tudjanak elektronikus számlákat kiállítani.

A Nagy-Britanniának az Európai Unióból (EU) való kilépéséről szóló közelgő népszavazással kapcsolatban a miniszter elmondta, hogy amennyiben Nagy-Britannia a kilépés mellett dönt, akkor Magyarország gazdasági növekedése várhatóan 0,3-0,4 százalékkal fog csökkeni.

Varga Mihály azt is hangsúlyozta: a kormány arra törekszik, hogy a nyugdíjak értékállóak legyenek. A tárcavezető a reálnyugdíj növekedésre számít, ugyanis mint mondta: 2011-2015 között 8,8 százalékkal emelkedett reálértékben a nyugdíjak értéke, bízik benne, hogy 2017-ben is folytatódik ez a tendencia.

Címkék: költségvetés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 09. 11:00, vasárnap | Belföld

Energiatakarékosság - VOSZ: a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra csúcsidei megtakarítást ért el

A magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra (kWh) csúcsidei megtakarítást ért el, köszönhetően olyan intézkedésnek, mint a klímahasználat csökkentése

2026. Augusztus 09. 05:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Augusztus 08. 09:45, szombat | Belföld

KSH: júliusban 1,2 százalékra csökkent az infláció

Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 1,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, júniushoz képest pedig 0,1 százalékkal csökkentek - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Augusztus 08. 06:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: a 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot

A 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.