Hírek
2015. December 28. 07:47, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Közvetett módon háborúkat pénzelhetnek a fogyasztók
A Védegylet egy kampánnyal arra akarja felhívni a figyelmet, hogy egyes fogyasztási cikkek megvásárlásával közvetve háborús konfliktusokat pénzelhetnek az emberek.
Újszászi Györgyi, a civil szervezet projektvezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában arról beszélt, hogy Magyarországon is elérhető számos olyan hétköznapi termék, amelynek alapanyagai háborús övezetekből származhatnak. Ilyen alapanyag lehet például az arany, az ón, a wolfram vagy a tantál.
A szervezet ezért egyrészt a gyártók figyelmét szeretné felhívni arra, hogy ezeket a bányászott ásványokat olyan helyekről szerezzék be, amely konfliktusmentes övezetnek tekinthető, másrészt a vásárlókat is arra buzdítják, hogy a következő vásárlásuk alkalmával erre is legyenek tekintettel.
Megemlítette, hogy az Európai Unió is kezdeményezett egy olyan szabályozást, amely kötelezné a gyártókat, hogy tanúsítvánnyal ellátott ásványokból készítsék termékeiket.
A projektvezető elmondása szerint ugyanakkor a konfliktusövezetből származó ásványok teljes bojkottja hátráltatná azokat az embereket, akik csak ezekben a bányákban tudnak dolgozni, ezért átmeneti időszakot és segélyeket javasolnak az ott dolgozók számára addig, amíg a munkahelyük meg nem szerzi a biztonságos besorolást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld
Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad
Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.
