Hírek
2020. Április 11. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Letartóztatták a hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat
Egy hónapra letartóztatták a kőbányai hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat - közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész pénteken az MTI-vel.
A megalapozott gyanú szerint a gyanúsítottak egy, a járványügyi veszélyhelyzet alatt létrehozott X. kerületi fertőtlenítőszer-üzemet működtettek. Kézfertőtlenítésre alkalmatlan terméküket hatósági bevizsgálás és tanúsítvány nélkül, a vevőket megtévesztve, jogtalan haszonszerzés végett értékesítették. A csalók 22 millió forintot meghaladó kárt okoztak.
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte mind a négy gyanúsított - egy apa és lánya, valamint a céges hátteret biztosító megbízóik - letartóztatását.
A végzés nem végleges, a gyanúsítottak és védőik fellebbeztek ellene - áll az ügyészi közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
