Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2020. Május 28. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Letartóztatták az újpesti gumilövedékes lövöldözés elkövetőit

Letartóztatták az újpesti gumilövedékes lövöldözés elkövetőit

Egy hónapra letartóztatta a Budai Központi Kerületi Bíróság azt a három férfit, akik részt vettek az újpesti gumilövedékes lövöldözésben vasárnap - közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya szerdán az MTI-vel.

Az ítélet nem jogerős.

A közleményben azt írták, hogy a gyanúsítottak egy parkolóban két férfire támadtak, az egyik egy gumilövedékes pisztollyal többször rálőtt az egyik sértettre, másikuk pedig késsel vágta meg egy másik sértett combját. A meglőtt férfi életveszélyes, a megkéselt férfi nyolc napon belül gyógyuló sérült szenvedett - tették hozzá.

Ismertették, hogy a lövöldöző férfi cselekménye bizonyítottság esetén életveszélyt okozó testi sértés, míg a másik két férfi cselekménye csoportosan és felfegyverkezve elkövetett garázdaság megállapítására lehet alkalmas.

A bíróság a letartóztatást azzal indokolta: megalapozottan feltehető, hogy a három férfi szabadlábon befolyásolná a kihallgatandó embereket, és ezzel megnehezítené, meghiúsítaná a bizonyítást. Továbbá fennáll a bűnismétlés veszélye is, mert mindhármukat többször ítélték már el erőszakos bűncselekmények elkövetése miatt - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.