Hírek
2021. Május 09. 12:10, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 98 beteg, 1145-tel nőtt a fertőzöttek száma

Meghalt 98, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1145 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu vasárnap,
kiemelve: eddig 4 288 641 embert oltottak be Magyarországon, közülük 2 488 118-an már a második adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 791 709-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 28 602-re, a gyógyultaké 568 329-re emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 194 778. Kórházban 3353 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 403-an vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 21 975 -en vannak, a mintavételek száma 5 528 240-re nőtt.
Kiemelték, hogy már több mint 4,8 millióan regisztráltak oltásra, és 80 százalékuk meg is kapta a vakcinát. A még oltásra váró regisztráltak az online időpontfoglalóban is tudnak foglalni jelenleg Sinopharm-, AstraZeneca- és Szputnyik oltásokat.
Péntek éjfélkor lezárult a 16-18 évesek regisztrációja a jövő heti Pfizer-vakcinával történő oltásokra, több mint 84 ezer fiatal regisztrált, napokon belül számukra is megnyílik az online időpontfoglaló. Erről külön tájékoztatást adnak majd - írták. A háziorvosok Sinopharm-, Janssen- és Moderna-vakcinával tudják folytatni az oltást.
Tudatták azt is: az oltási program előrehaladtával a járvány megfékezéséért már a Magyarországon élő külföldiek és a taj-számmal nem rendelkező külföldön élő és külhoni magyar állampolgárok is regisztrálhatnak az oltásra a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon.
Kérik, hogy aki még nem tette meg, regisztráljon a védőoltásra, mert "a járványból egyedül a védőoltás jelenti a kivezető utat".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt