Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2012. Január 10. 14:15, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Mégsem segít annyira a rágógumi vagy a tapasz?

Mégsem segít annyira a rágógumi vagy a tapasz?

Nem javítja hosszabb távon a cigarettáról való leszokás eredményességét a nikotint adagoló rágógumi, tapasz és orrspray – állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.

A Harvard Egyetem közegészségügyi karának munkatársai 787, a dohányzásról frissen leszokott embert követtek nyomon, és úgy találták, hogy a nikotinpótlást alkalmazók nagyjából ugyanolyan arányban estek vissza, mint azok, akik egyszerűen letették a cigarettát.

A vizsgálatba bevont embereket 2001-től kezdődően 2 évenként kérdezték ki, összesen háromszor. A követési periódus végére mindkét csoportnak körülbelül a harmada szokott vissza a dohányzásra.

„A tanulmány azt mutatja, hogy a nikotinpótlás nem teszi hatékonyabbá a cigarettáról való leszokást hosszabb távon, mint amikor egyszerűen elhagyja valaki a dohányzást” – foglalta össze eredményeiket Hillel Alpert kutatásvezető, a Harvard munkatársa. A tanulmány hétfőn jelent meg a Tobacco Control című szaklapban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban