Hírek
2025. Február 22. 08:21, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!
Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.
Nagy Márton a posztban hozzátette, elkötelezettek amellett, hogy megvédjék a magyar családokat és nyugdíjasokat az inflációval szemben, ezért folyamatosan figyelemmel kísérik az élelmiszerek árának alakulását és ha szükséges, azonnal beavatkoznak.
Az élelmiszerinfláció visszaszorítása közös érdek, ezért készen állnak minden szükséges intézkedés meghozatalára az árak kontrollálása érdekében - folytatta.
A miniszter közölte,"a családok érdekeit szem előtt tartva semmilyen lehetőséget, intézkedést nem zárunk ki, így a kötelező árstop újbóli bevezetését sem".
Kiemelten figyelnek az alapvető élelmiszerek - például a tej és tejtermékek - elérhetőségére és megfizethetőségére, hiszen ezek a családok vásárlásainak meghatározó részét képezik - számolt be.
Rámutatott, hogy első lépésként 100-ra bővítik az online árfigyelő rendszerben követett termékek körét. Az új termékek között, olyan alapvető élelmiszerek is helyet kaphatnak, mint a hal, a kávé, a tea, a rizs, a tejszín, a marhahús, a zsemle és a kakaópor.
"Azért dolgozunk, hogy a magyar emberek számára a mindennapi bevásárlás ne jelentsen nagyobb anyagi terhet. A családok és a nyugdíjasok érdekében mindent megteszünk azért, hogy az alapvető élelmiszerek ára stabil, kiszámítható és megfizethető maradjon"
- fogalmazott közösségi oldalán a miniszter.
Bejegyzést úgy zárta: ha nem sikerül a kereskedőknek és a beszállítóknak közösen az árakat csökkenteniük, "akkor nincs más választásunk, minthogy direkt módon beavatkozzunk az árakba".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
