Hírek
2023. Április 28. 12:46, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Péntek hajnalban több helyen süllyedt 0 fok alá a hőmérséklet
Péntek hajnalban több helyen süllyedt 0 Celsius-fok közelébe vagy az alá a hőmérséklet, a Nógrád vármegyei Zabarban kerekítve mínusz 4 fokot mértek - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A bejegyzéshez mellékelt infografika szerint a Nógrád vármegyei Zabarban mínusz 3,8 fokot mértek; elsősorban az ország középső részén volt jellemző, hogy 0 fok alá süllyedt a hőmérséklet.
Hozzátették: a nyugat-dunántúli tájakra már megérkezett a közeledő melegfront felhőzete, emiatt ott enyhébb volt az éjszaka. Keszthely tanyakereszt állomásán 9,3 fokot mértek.
A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint a következő éjszakán már nem kell légköri fagyra számítani.
Csütörtökre virradóra a leghidegebbet a Nógrád vármegyei Mihálygergén mérték, -3,1 fokot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
